Jako rodiče cítíme zodpovědnost za výchovu dětí, aby v dospělém životě věděli, jak dělat správné věci, dělat správná rozhodnutí, cítit, že mají vnitřní sílu a důvěru. Je známo, že výchova dcer je mírně odlišná od výchovy chlapců, a protože jsme rodiče, cítíme sami, jaké hodnoty bychom měli předávat našim dětem v závislosti na pohlaví.

Silné ženy znají svou hodnotu, nebojí se svých emocí, riskují, jsou nezávislé. Chcete-li však mít tyto vlastnosti v dospělosti, musíte se je naučit již od útlého věku. Proto je nesmírně důležité, aby matky a otcové mohli vychovat své dcery tak, aby si za tucet let jako dospělí mohli říci, že jsou silné ženy.
matka a dcera na lavičce

Pomozte své dceři dostat se z pohodlí a riskovat

Jednou z nejdůležitějších věcí, které pro naše dcery můžeme udělat, je naučit je vystoupit ze své komfortní zóny. To zahrnuje povzbuzení dcer, aby riskovaly, i když se toho bojí.

Přesvědčte svou dceru, aby si sepsala své úspěchy

Dalším způsobem, jak posílit důvěru našich dcer, je připomenout jim vše, co udělaly, zejména ty věci, kde riskovaly a uspěly. Povzbuďte ji, aby si vytvořila speciální seznam, na který to bude psát. Nechte ho čas od času se k němu vrátit a pamatujte si emoce, které ji tehdy provázely.
matka a dcera si čtou

Naučte ji, že selháním nelze zabránit

Selhání se stalo každému. I když chráníme naše děti od mladého věku, dříve či později budou muset čelit selhání. Nejdůležitější věcí je naučit vaši dceru, jak přežít neúspěchy.

Naučte svou dceru, aby se přijala

Je důležité naučit vaši dceru, že nemusí chtít potěšit každého kolem, a proto se nemusí měnit. Sebepřijetí je nesmírně důležité a pokud se to vaše dcera naučí od útlého věku, v budoucnu, kdy bude tlak prostředí ještě větší, bude se s ním moci snáze vypořádat.

Ukažte jí, že vám může věřit

Důvěra je základem každého vztahu, včetně vztahů mezi matkou a dcerou. Dejte dceři vědět, že ve vás najde podporu v každé situaci. To znamená, že její důvěru nemůžete zklamat, protože ji možná už zpátky nezískáte.