Pohyb je pro váš zdravý životní styl nezbytný. Sedavý způsob života může být rizikovým faktorem ke spoustě onemocnění, stejně jako to, pokud trpíte nadváhou či obezitou. Každý pohyb se počítá, proto si vyberte nějaký, který vás baví. Je daleko větší šance, že u něj vydržíte, než když se budete proti své vůli nutit do něčeho, co vás nebaví nebo k tomu máte dokonce odpor.

Pokud máte již výraznou nadváhu nebo nejste zvyklí vůbec sportovat, dobrou volbou pro vás může být klasická chůze. Jedná se o jeden z nejpřirozenějších pohybů pro naše tělo. Nezatěžuje naše klouby jako například běh a nepotřebujete k ní vůbec nic. Jen vhodné oblečení a obutí.

černé hodinky

Je v podstatě jedno, jestli raději chodíte venku či na běžícím pásu. Můžete si vybrat to, co je pro vás příjemnější. Ovšem chůze venku má pro vás další benefity v podobě pobytu na čerstvém vzduchu, poznávání přírody a podobně. V některých situacích je ale pochopitelné, že raději zvolíte pás, třeba pokud se vracíte domů až pozdě večer a po setmění se bojíte procházet po venku.

Během chůze si hlídejte, aby nebyla vaše tepová frekvence příliš pomalá, ani příliš rychlá. K tomu vám mohou pomoci chytré hodinky. Ty vám zároveň dokážou i spočítat počet kroků, které jste za den udělali. Optimální je, pokud si budete tento počet držet kolem 8 000 – 10 000 kroků za den. Ale pamatujte si, že každý pohyb je lepší než nic. Proto byste se neměli zbytečně stresovat nějakými čísly.

hodinky chytré

Jestli vás samotná chůze příliš nebaví, můžete si ji zpříjemnit. Vezměte si sebou parťáka nebo sluchátka, do kterých si můžete pustit hudbu. Ta vás zvládne velmi dobře motivovat k dalšímu pohybu. Případně si můžete pustit třeba nějakou audioknihu, aby vám procházka lépe utíkala. Výbornou volbou je i to, pokud sebou vezmete na procházku svého čtyřnohého parťáka. Pokud pejska nemáte, hodně útulků nabízí možnost venčení svých pejsků pro veřejnost.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup