1.       Bolest hlavy
Smartphony zažily obrovský boom během minulých pár let a spoustě lidem doslova přirostl jejich telefon k rukám. Tím jak ale neustále nahlížíme do svého telefonu, nahlížíme na obrazovku, která nám svítí na obličej, si můžeme dost ubližovat. Obrazovky telefonů vydávají totiž modré světlo, které je skryté, takže si ani neuvědomíme, že na nás svítí. Toto světlo nám nejen může narušovat spánek, ale můžou nás z něj začít bolet oči a nebo hlava.
sociální sítě
2.       Porucha chování ve společnosti
Tím jak máme na svém smartphonu nainstalovné sociální sítě, jsme v neustálém kontaktu s našimi přáteli. Dennodenně si s nimi píšeme, probíráme události dne, sdělujeme své pocity. Když se s nimi pak ale náhodou potkáme ve městě(dobrovolně samozřejmě nikam nejdeme protože stačí sedět doma s telefonem) nemáme o čem promluvit. A není to jen tím, že si oznamujeme vzájemně všechno přes chat, ale i tím, že to někomu nemusí být najednou tolik příjemné. Když nastane chvíle ticha v chatu, nikdo si ani nevšimne, při reálném setkání, to může být ale naopak dost nepříjemné.
3.       Odesílání dat
Málokdo rozumí smartphonům a jejich vlastnostem natolik, aby veděl, co všechno ta malá věcička dělá. Každý při koupi nového mobilu zakliká ve všech tabulkách a upozorněních, které na něj při prvním spuštění vyskočí, že se vším souhlasí a ani pořádně neví, o co šlo a tak se lehce může stát, že náš vlastní telefon odesílá data, které bychom úplně odeslat nechtěli, jako například naši polohu, naše fotografie nebo kontakty.
smartphone v ruce
4.       Zkreslené vnímání reality
Když každý den na telefonu otevíráme sociální sítě a vidíme rádoby dokonalé fotografie ze života různých herců, zpěváků, nebo v poslední době hodně populárních influencerů, může se nám přestat líbit život náš vlastní. Chyba ale je ta tomu věřit, málokdo totiž zveřejňuje vlastní problémy a nedokonalosti svého života.
Mobilní telefony jsou samozřejmě skvělý vynález a každý den nám hodně usnadňují život, jen je dobré aby nám zůstanoy sluhy, pokud se vyhoupnou nad nás a začnou nám dělat pána, nebude to v pořádku.