Brýle dnes nosí velmi mnoho lidí. Jen málokdo má tak dobrý zrak, že nepotřebuje korekci. Týká se to především starších lidí, neboť, podobně jako u ostatních orgánů, i zrak ve vyšším věku ochabuje a slábne, avšak vidíme i čím dál víc dětí s brýlemi na nose. Je pochopitelné, že když už je musíme nosit, chceme také, aby dobře vypadaly. Koneckonců mohou velmi snadno zároveň sloužit i jako módní doplněk a doladit náš celkový vzhled. Proto také existuje nepřeberné množství tvarů obrouček – každý si tak může vybrat takové, které mu budou slušet.

\'"babičkovský"

Jak ale vybrat ty nejlepší? Samozřejmě se můžeme řídit radou „správný tvar brýlí vybírejte na YouTube Stahuj videa“ a sledovat zde nejrůznější videa s radami. Je pravdou, že některá z nich jsou opravdu kvalitní. Bohužel nám ale úplně nepomůžou. V první řadě jen málokdo dokáže realisticky zhodnotit svůj vzhled. Pokud tedy například ve videu mluví o různých typech obličejů (oválný, kulatý,…), jen málo z nás dokáže popravdě říci, který je zrovna ten jeho.

brýle potřebuje čím dál víc lidí

Také jsou zde individuální rozdíly, které je potřeba brát přitom v úvahu, a které z pochopitelných důvodů není příliš dobře možné zahrnout do videa, jako například barvu vlasů a účes, typ obočí, tvar očí, nosu a mnohé další.

Je tedy jasné, že tyto tutoriály nám mohou sice dát povšechný obraz o tom, které brýle bychom si měli vybrat, neměli bychom se na ně však spoléhat. Mnohem lepším řešením je vzít sebou někoho, komu důvěřujeme a kdo má skutečně dobrý vkus, aby nám řekl, které si máme vybrat.

Jistě, může se to zdát jako poměrně zbytečná práce, avšak když už je musíme nosit, proč bychom zároveň nespojili příjemné s užitečným a nezlepšili díky nim svůj vzhled? Tak budeme nejen lépe vidět, ale také dobře vypadat. A to ocení nejen každá žena, ale také mnozí muži. Přeci jen, i když se snažíme sami sebe přesvědčit o opaku, na vzhledu bohužel záleží.