Aby si firma zajistila zákazníky, je důležité je přesvědčit o kvalitách svých výrobků či služeb. K tomu slouží především reklama. Nejúčinnější z nich je ta v televizi. Avšak takováto reklama stojí poměrně velkou částku peněz, ať už se jedná o vlastní natáčení či nákup vysílacího času. Aby tedy měla reklama žádoucí dopad, implementují firmy několik strategií, kterými si zajistí, že nepůjde o vyhozené peníze.
cedule speciální nabídka
 
První a nejspíše nejdůležitější z nich je cílení na specifickou skupinu potenciálních zákazníků. O jakou skupinu půjde, rozhoduje nejen typ produktu, ale také průzkum trhu, který si společnosti nechávají dělat. Cílová skupina potom určuje nejen vysílací čas reklamy, ale také to, jak bude daná reklama vypadat.
 
Dalším způsobem, jak nalákat zákazníky, je ukázat jim, jak je daný výrobek prospěšný. Toto vidíme hlavně v reklamách na krmivo pro zvířata. Je to z jednoho prostého důvodu. Pro většinu majitelů jsou jejich domácí mazlíčci členové rodiny, mnohdy u starších lidí i náhrada dětí. A tito majitelé chtějí pro svého mazlíčka jen to nejlepší. A toho právě využívají firmy, které se v nás prostřednictvím reklam snaží vyvolat pocit, že právě po jejich krmivu budou pejsek či kočička zdrávi až do vysokého věku.
 
Jiným způsobem je vytvoření pocitu, že daný výrobek je absolutně nezbytný. Tento způsob využívají především reklamy na různé desinfekce, které nám ukazují hrozivě vypadající bakterie, které na nás číhají absolutně všude, a pokud se jich ihned nezbavíme, bude zle. Skutečnost je samozřejmě poněkud jiná. Ano, hygiena je určitě důležitá, ale vystavení určitému množství bakterií pomáhá budovat imunitu. Kolikrát si například malé děti strkaly do pusy ručičky od písku či hlíny? A jak často z toho onemocněly?
 
Posledním trikem, kterým nás reklamy v televizi ovlivňují a který si zde představíme, je ukázání, jak je daný výrobek lepší ve srovnání s konkurencí. I když nemůže být v reklamě přímo uvedeno jméno konkurence, firmy mnohdy používají velmi jasné opisy (například „druhý nejprodávanější výrobek na trhu“). Toto je použito hlavně u pracích prostředků a prostředků na mytí nádobí.
retro hospodyňka
 
Nyní již víte, jak na nás reklama působí a jak dosahují toho, aby jim investice do ní vyplatila. Nejlepší je však na reklamu příliš nedat a místo toho raději dát na zdravý rozum a zkušenosti a popřemýšlet, zda je pro nás zrovna tenhle výrobek to nejlepší.