Ploty betonové montazmpc.cz je výraz mnoha podob, oplocení totiž můžete vystavět v podobě odlitého betonu do dřevěného bednění, může jít o betonové tvárnice stavěné na sebe podobně, jako cihly, anebo jde o betonové prefabrikované dílce, které se skládají, jako stavebnice. Přidržíme-li se posledního jmenovaného modelu, který dnes získává na popularitě mezi mnoha lidmi, mohli bychom si tu vyjmenovat jistá úskalí, která vás mohou v této souvislosti potkat.

šedá zeď

Špatně to vyměříte – základem k úspěchu je správné vyměření délky a propočet potřebného materiálu. Raději měřte dvakrát, nezávisle po sobě, a pokud si nejste jisti a nechcete zbytečně kupovat materiál navíc do rezervy, obraťte se na specializovanou firmu, která zajišťuje i montáž betonového oplocení.

betonové oplocení

Narazíte na tvrdý kámen – některé situace v souvislosti s výstavbou mohou být doslova pikantní, je to například velmi tvrdý podklad, na který narazíte při hloubení základových otvorů pro svislé sloupky. V případě, že se setkáte s kameny, výsypkou sutin, navážkou stavebního materiálu, měkkým pískem, bahnitým terénem a dalšími nepříjemnostmi, může vám to výrazně zkomplikovat situaci. Pro profesionály to ovšem není překážkou, ti mívají potřebná vybavení k dispozici.

Panely neuzvednete – pamatujte na to, že betonové panely jsou sice velké a díky tomu plot rychle přibývá, ale za cenu hmotnosti jednotlivých komponentů. Každá z desek váží víc, jak 70 kg a i pro dvě osoby je ruční pokládka velmi obtížná záležitost. Při zvedání panelů do velkých výšek to vyžaduje mechanizační prostředky, obvykle nastupuje autojeřáb, bez jehož pomoci, zvláště ve svažitém terénu, se vaše práce může měnit v hororovou scénu.

Plot se zřítí – výstavba betonových plotů na klíč je výhodnější v tom, že máte na práci záruku, a že ji lze reklamovat. Nestává se, že by stavební firma odvedla práci tak, že vám plot za pár týdnů spadne jen díky silnějšímu větru, ovšem velmi záleží na hloubce základů a na kvalitě betonové směsi pro ukotvení sloupků, proto také při výběru vhodné firmy sledujte reference nezávislých zákazníků, kteří tyto služby využili před vámi.