Sluneční brýle jsou módním doplňkem, stejně tak jsou ale i skvělým prostředkem, jak ochránit zrak a zabránit oslnění sluncem. Umíte je vhodně vybrat?

Umíte si poradit s výběrem slunečních brýlí? Vybírejte tak, aby byly skutečně dokonalé!

U slunečních brýlí můžeme zkoumat detaily, jejich vzhled, vzhled obrouček i barvu skel, na trhu najdeme tolik druhů slunečních brýlí, že je někdy těžké se pro jedny rozhodnout. Ovšem brýle proti sluníčku by nám měly v první řadě poskytovat ochranu, tedy vzhled a jejich design je až na druhém místě. Máme brýle typicky rozděleny podle toho, zda jsou pánské, dámské, i dětské. Vyrábějí se ale i takzvané unisex brýle, které sluší stejně ženám i mužům a můžete si je doma klidně půjčovat. Vyberte si brýle, které vám budou slušet, a budete s nimi maximálně spokojení. Už je nebudete chtít ani sundat.

sluneční brýle

Drží, nepadají a skutečně chrání

Dokonalé brýle musí na obličeji opravdu dobře sedět a to přesně na milimetr, nesmí vytvářet dojem, že se člověk nemůže ani překlonit, jinak z nosu sjedou dolů, to je velmi špatně a je to nepraktické. Určitě je tedy dobré zkoumat velikost brýlí, respektive obrouček. Brýle musí dobře držet na svém místě i při pohybu, velmi často je také bereme sebou, když jdeme sportovat. Na to je třeba pamatovat. Pozor i na půjčování brýlí s jinými lidmi, přeci jen každý má obvod hlavy jiný, může docházet k roztahování obrouček. Brýle, které vám před tím seděly, už nemusí být tak komfortní. U brýlí samozřejmě musíme sledovat i míru ochrany skel před slunečním UV zářením. Slunce může být pro zrak nebezpečné, proto přece sluneční brýle tako nosíme, abychom se chránili.

Pánské sluneční brýle se od těch dámských dají rozeznat na první pohled. Obvykle mají sportovnější design, širší obroučky, u pánských brýlí jsou typické i různě barevné kombinace. To platí samozřejmě i pro dámské brýle, ty ale bývají spíše elegantnější a v neutrálních barvách, aby se daly dobře sladit s různými outfity. Ženy navíc brýle nosí mnohem častěji, než muži.

pánské sluneční brýle

Kdy si doma brýle nezapomenout?

Brýle určitě nejsou jen letní sezónní záležitostí a doplňkem k plavkách a šortkám. Naopak, například v autě bychom je měli mít po ruce vždy, protože i v zimě svítí sluníčko a za jízdy nás může potrápit a oslnit. Určitě i na hory sluneční brýle patří, od sněhu se navíc sluneční paprsky odráží tak, že nás mohou nepříjemně oslnit třeba na procházce. Nebojte se tedy sluneční brýle nasadit, i když venku mrzne.

Jsou celoroční záležitostí a nezbytným a praktickým doplňkem.