Už jako malá holka jsem velice ráda četla knihy. A bavily mě knihy opravdu všelijaké, neměla jsem vyloženě úplně nějakou oblíbenou knihu, to možná až později. Neměla jsem vyloženě úplně všechno přečtené, ale moc ráda jsem si prohlédla anebo pročetla všelijaké různé knihy. A taky ze začátku jsem velice ráda poslouchala své prarodiče anebo rodiče, kteří mi každý večer a někdy odpoledne četli knihu. Měla jsem ráda předčítání. A pokud byste chtěli vědět, jaká byla později moje nejoblíbenější kniha, tak to byla Dášenka a taky Malý princ. Myslím si, že každý člověk na světě zná knihu Malý princ od Exupéryho.

Děti musí číst.

Podle mého názoru je to opravdu velice krásná a romantická kniha, která má v sobě opravdu veliké kouzlo. Mně se to líbí a myslím si, že tohle bych dala opravdu do povinné četby. A jistě si taky vzpomínáte, že na všech školách vždycky byla povinná četba a byla to taky součást výuky a tím pádem vzdělávání se. Mě se tohle nikdy nelíbilo. Jako dítě na základní škole jsem absolutně nikdy nepřišla na chuť povinné četbě a už vůbec ne čtenářskému deníku. Jistě si taky pamatujete, že jste museli dělat taky povinně čtenářský deník. Já ho měla taky, ale přiznám se vám, že jsem ho nikdy nedodržela a nebavilo mě to. A když to tak vezmu, tak podle mého názoru, když dítě velice často čte a pravidelně, tak s tím vlastně taky samozřejmě doplňuje slovní zásobu. A myslím si, že v dnešní době děti mají opravdu veliké problémy s tím, že mají špatnou výslovnost.

Já čtu kdekoliv.

A tohle je taky případ mého syna. Je mu šest let, ale vůbec neumí říkat sykavky, takže mu pravidelně každý večer čtu knihy a o víkendu i vícekrát za den. A taky chci, aby už se učil sám a taky mu pouštím různá videa, kde se učí vyslovovat. Podle mého názoru je tohle opravdu hodně důležité, protože vzdělávání se samostatně mě taky hodně důležité. A dítě, dospělý člověk prostě už musí vědět, co má dělat, aby se něco naučil nebo aby pochopil to, co pochopit má. A možná se to dá někomu moc složité, ale věřte mi, že nic extra složitého na tom není. Vzdělávat se opravdu musí člověk celoživotně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup