Povrch zemský je doslova poset nejrůznějším kamením. Jsou tu všemožné minerály a horniny, z nichž ale my lidé naprostou většinu ignorujeme. O obyčejné kameny prostě nikdo z nás nemá žádný zájem. Ale mezi tou spoustou kamenů jsou i výjimky, které nás lidi dokážou upoutat. A to svojí krásou.

Někdy prostě uvidíme i něco, co je sice kámen, ale není to jenom tak obyčejný kámen. Vezměte si třeba takový fluorit. To není jenom tak obyčejný kámen, a to mimo jiné i proto, že kromě hýření nejrůznějšími barvami nabízí celou řadu pozitivních vlivů všem, kdo v ně chtějí věřit.

fluorit

Fluorit má zkrátka v závislosti na UV záření různé fluorescenční barvy, obvykle zelenou a fialovou, jimiž září po vystavení světlu potmě, a tím získává neuvěřitelnou léčivou a omlazující synergickou energii. Slaďuje mysl s touhami srdce a tím čistí srdeční čakru, pomáhá objevovat božský smysl života, navozuje hlubší pocit vnitřního míru, nabíjí člověka pozitivní a vysokou vibrační energií a povznáší na duchu. A kdo by netoužil po míru, pozitivitě a zbavení se negativní energie či omezujících přesvědčení? Kdo by nechtěl osvobodit svého ducha a dosáhnout splnění svých přání?

kazivec

A tak lze u takového fluoritu dokonale meditovat. Zbavit se chaotických a negativních myšlenek, získat naději a dosahovat splnění i těch největších snů. A sehnat si takového kamenného pomocníka není problém, ať už má jít o nějaké šperky, krystaly, fluoritové pyramidy, náramky, náhrdelníky a podobně. Ať už chceme tímto vyzdobit svůj prostor, zkrášlit se jím nebo ho nosit při sobě, aby byl člověku v případě potřeby kdykoliv k dispozici, lze si koupit přesně to pravé. Nabídka je tu široká a každý určitě najde to, co mu splní jeho představy.
A proč byste si ho nepořídili i vy, když už tento kámen sloužil věrně i starověkým Egypťanům a Římanům, a i v Číně je používán už po staletí?