Sami nebo s firmou

Přestěhování obytných prostor můžete zvládnout i bez pomoci profesionálů. Bude vám k tomu stačit jen pár základních pomůcek (kurty, rudl apod.), vozidlo z půjčovny dodávek Praha 4 https://www.rentcarservice.cz/pujcovna-dodavek-praha, jeden nebo dva páry šikovných a zdatných rukou, velká svačina a úsměv na rtu.

krabice plná věcí

Kdy se stěhovat

Máte-li na výběr přesný termín a můžete-li s ním plně disponovat, pak si samotný vrchol převážení věcí naplánujte na úterý. Podle statistik je to den s nejnižším provozem na silnicích a zároveň dochází k nejmenším počtům dopravních nehod. Ideální je začít brzy ráno přípravou – nakládáním břemen do vypůjčené dodávky, kterou může zajistit váš pomocník, zatímco vy budete mezitím připravovat vše potřebné pro naložení na vozidlo. Většina lidí je v úterý dopoledne zpravidla v zaměstnání a nebudete také tolik v hledáčku pohledů vašich sousedů nebo nepříjemných zvědavců. A jestliže je možné naplánovat předání bytu nebo jeho pořízení v dlouhodobějším horizontu, nejméně problémů se vyskytuje koncem jara a na začátku podzimu, tedy na konci května a v druhé polovině září.

Jak označit krabice

Že se většina věcí ocitá v krabicích z papírového kartonu, je celkem logické, ovšem jistá pseudologika lidem velí vytvářet barevné popisky a vše rozdělit podle místností a do každé z nich také příslušně barevně označené bedny umístit. To však na závěr vytvoří nepřehlednou barikádu v kuchyni, v obýváku a v ložnici, a padne na vás nepříjemná deprese.

prázdná krabice

Z praxe stěhovacích firem je prokázáno, že naopak lepší systém je popisovat krabice podle tří nebo čtyř základních sektorů, které vyjadřují priority při vybalování. Například sezonní obuv a oděvy, co klidně mohou zůstat zabalené i čtrnáct dnů po nastěhování, popisujte písmenem D, nebo číslem 4. Věci, které mohou zůstat zabalené zhruba týden, označte písmenem C nebo číslem 3 a to, co budete potřebovat již za pár dnů, písmenem B, či číslem 2. Urgentní předměty patří do krabic s číslem 1 nebo písmene A.

Všechny krabice umístěte jen do jedné nejméně důležité místnosti a oddělujte je podle výše uvedených značení a při vybalování postupujte systematicky od A až do D.