Pohonné hmoty jsou drahé, a proto je dobré šetřit, kdy je zapotřebí vědět všechny potřebné informace, abychom se jim přizpůsobili a dosáhli úspory.

Snížení spotřeby pohonných hmot

Sledování

Každý stoj na pohonné hmoty má určitou spotřebu, kterou ovlivňuje hned několik faktorů. Vzhledem k tomu, že finance se vždy hodí, tak je v našem zájmu většinou ušetřit i právě na pohonných hmotách. Abychom toho mohli docílit, tak potřebujeme vědět všechny potřebné údaje, kdy z některých strojů a vozidel se nedají přehledně vyčíst. A proto je tu systém k měření spotřeby paliva, který funguje naprosto skvěle.

cisterna nafty

Tento RCM systém se používá všude možně, a proto má široké využití a skvělou budoucnost. Díky němu máte totiž dokonalý přehled o všech informacích. Kromě spotřeby totiž vidíte aktuální rychlost, otáčky, náklon a další informace, které pomáhají při řízení. Zároveň není problém se satelitním sledováním, kdy máte skvělý přehled o celém vozovém parku. To se hodilo i při krádeži, protože vůz se dá snadno vystopovat. Zároveň budete mít ušetřenou spoustu starostí, protože si můžete nastavit i upozornění na servis a STK.

Levnější provoz

Abychom docílili nízké spotřeby, tak je zapotřebí vnímat chování stroje či vozidla a přizpůsobovat se mu tak, aby měl co nejlepší efektivitu a nepotřeboval zbytečně velké množství paliva. Díky systému vidíte otáčky a rychlost, přičemž právě optimální otáčky podle potřebného výkonu jsou cílem k úspěchu. Například u vozidel je potřeba správně řadit a předvídat.

měřič paliva

Využíváním setrvačné síly se totiž ušetří mnoho paliva, a navíc se tolik neopotřebovávají brzdy a další součástky. Klasickým příkladem je jízda ve městě, kde je lepší dbát na dobrou plynulost, než vystartovat z křižovatky a potom prudce brzdit na červenou. Rozhodně je dobré držet motor v optimálních otáčkách a zbytečně ho nevytáčet, to má vliv nejen na již zmíněný faktor, ale také na životnost. Není na škodu zkontrolovat tlak v pneumatikách a zbavit se zbytečné zátěže. I když jsou to obyčejné rady, tak ve finále můžete ušetřit peníze třeba na servis, což se vždy hodí.