Snad každý z nás se v životě setkal s cigaretami. Ty jsou v našem životě zásadní. Každý je už někdy zkusil a pokud ne tak je dozajista zkusí. Díky těmto tyčinkám je společnost snad už od věků rozdělena. Byly doby, kdy cigarety lidem vadily více, jindy zase méně. Postupem času však lidé ohledně cigaret již nejsou tak tolerantní. I přes snaživý lobbing nejrůznějších tabákových společností je kouření vnímáno jako něco špatného.
cigareta v puse
Způsobeno hlavně postojem společnosti k lidskému zdraví. Již dávno není kouření tolerováno a lidé proti němu brojí všemožnými způsoby. Dříve se filmové hvězdy často objevovaly v televizních seriálech a filmech právě s cigaretou. Dneska je tato možnost nemyslitelná. Schválením proti kuřáckým zákonům je navíc jasně dáno najevo, že kouření už není nikdy více tolerováno.
kouř z cigarety
Cigarety nalezly samozřejmě svou méně škodlivou formu, elektronickou cigaretu. Ta však skrývá jiná úskalí jako je zapálení či exploze. To je však kuřák ochoten podstoupit. Důležité je také říci, že je kouření věnována velká pozornost, ale není o nic víc škodlivé než jiné návykové látky.
Mezi fenomén patří zejména alkohol. Ten je stejně škodlivý, možná má na svědomí ještě více smrtí než právě kouření. To však nikdo neregistruje. Na trhu můžeme najít spoustu návykových látek pomocí kterých si můžeme dobrovolně ničit zdraví.
Samozřejmě cigarety jsou špatné nejen tím, co činí kuřákům, ale také fakt, že škodí svému okolí. Kouření na veřejných prostranstvích je tak velmi sobecké. Avšak neměli bychom kouření takto špinit. Pokud se někdo rozhodne kouřit jistě bychom mu neměli bránit. Nejde přeci jen o vdechování kouře a infiltraci nikotinu do krve, jde také o jakýsi rituál, který stmeluje lidi a pomáhá jim se vyrovnat se stresem.
rentgen plic
Ten je dnes považován za velice velký problém a je škodlivější než veškeré návykové látky dohromady. Většina společnosti se s ním navíc neumí přirozeně vyrovnávat, a proto hledá jiné cesty, jak právě stres zvládnout. A pokud to jsou pro někoho cigarety rozhodně bychom mu to neměli brát.