Tato sociální síť byla založená v roce 2007 Davidem Karpem a od květnu roku 2013 si ho pod svá křídla vzal Yahoo. K roku 2016 měla tato stránka měsíčně 555 milionů návštěv a 282 milionu blogů. Hlavní sídlo je umístěné ve městě, které nikdy nespí. Zaměstnáno je zde 411 lidí.
Co vlastně umožňuje? Oficiální motto je, že můžete sdílet cokoliv. Každý aktivní uživatel má svůj blog, na který vkládá svoje posty, nebo sdílí posty jiných. Pomocí hastagů své příspěvky taguje ,aby se k němu dostalo co největší počet lidí. Je přezdívaná tak zvanou “microblogging”
Stránka je ideální pro začínající umělce. Se správnými značky se může z výtvorů schovaných ve šuplíku slavná díla. Mimo jiné zde naleznete různé oblíbené seriály a koláže vytvořené speciálně pro tento web. Pod příspěvky mohou vznikat diskuze.
tumblr ikona
Oblíbenost jen roste i mezi obchodními řediteli, kteří jí používají jako prostředek ke sdílení svých nových produktů.
Mimo to je zde také umožněna funkce chatů. Oproti jiným sociálním sítím, není web primárně na to, aby se lidé dorozumívali. Tato funkce je pojmenovaná jako “ask” anglicky zeptej se.
Proč teda chatová okénka? Můžete se bavit se svými přáteli, ale spíše dochází k navození nových vztahů. Bohužel je pro plnohodnotné využívání webu potřeba umět anglickému jazyku.
Nedávno měl Tumbrl problémy, kvůli kterým zmizel z applestore (mobilní aplikace pro vlastníky i-phonu ke stažení aplikací) Jednalo se o nevhodný obsah, konkrétně video s dětskou pornografií. Tumrbl zareagoval samozřejmě smazáním příspěvku a přísnější kontrolou. Po vyřešení konfliktu se mobilní aplikace opět vrátila na applestore.
tumblr aplikace
Tato sociální síť je geniálním skloubením několika oblíbenýh sítí jako Instagram, Ask, Facebook. Dokonce získalo ocenění Teen Choice Award. To své pravé ořechové si zde najde každý a ovládání je velice snadné. U nás tato aplikace není tolik rozšířená jako například v USA, což je možná škoda.