Taky rádi jezdíte na dovolenou a sbíráte kuriózní zážitky, o které se potom rádi dělíte s přáteli při vzájemných návštěvách? Nevěřili byste, co všechno se může lidem na cestách stát. Přečtěte si těchto pár pojistných událostí, které pojišťovny v posledních letech řešily.
hlava žirafy
Nejčastějšími problémy, které zapříčiní pojistnou událost, bývají v létě a v době dovolených určitě exotická zvířata, která nejsou na přízeň lidí tolik zvyklá a tudíž rádi napadají. Jednu takovou kuriózní událost zažila německá rodinka, která se vydala na Safari

Když se totiž vydali za brány safari, zapomněli na nejdůležitější věc – zavřít okýnko. To by sama o sobě ještě nebyla taková hrůza, kdyby na zadní sedačce neměli položenou svačinu – a to několik jablek. Ty hned zlákaly přítomnou žirafu, která si je samozřejmě nechtěla nechat ujít a okamžitě se do nich instinktivně chtěla pustit. ALE! Dříve jednala, než se zamyslela a po tom, co do auta vstrčila hlavu, zaregistrovala i lidi, lekla se a chtěla se hned dostat z auta ven. To by nebyl problém, kdyby se jí v okýnku nezasekly růžky a mocným trháním by pořádně neponičila celý bok auta.
los severoamerický
Pojistné lapálie se zvířaty se nevyhnuly ani náš český spoluobčan, který se na norských klikatých cestičkách tak vehementně snažil vyhnout losovi, že nakonec naboural do medvěda, který se objevil o kus dál. Naštěstí se nikomu nic nestalo a všichni účastníci této nehody zůstali celí. Možná jen trošku vyděšení.

Vydat se na hon se také někdy nevyplácí– o tom se přesvědčil „na vlastní nohu“ jeden Bělorus, který se vydal právě na hon na lišku. Když se k ní dostal, vystřelil, ale zvíře pouze zranil. Tak se rozhodl, že to dokončí a zvířeti dá ránu z milosti. Přišel až k ní, nicméně liška instinktivně vykopla nohu, čímž zasáhla spoušť na lovcově zbrani, která mu vystřelila přímo do nohy, takže musel být ihned hospitalizován a liška si spokojeně utekla.
polární liška
Na cestách je možné zažít opravdu všechno. Nicméně, věděli jste, že nejvíce zkušeností a možná i podobné kuriózní události zažijete při cestách bez peněz? Že nevíte, jak na to? My Vám s tím poradíme – Cestujte zadarmo !