Není pochyb o tom, že žijeme v době, kdy se hodně sedí. Na rozdíl od našich předků ze starověku či pravěku, kteří trávili prakticky celý den na nohou, se situace změnila. Co se ovšem nezměnilo je naše tělo, které není dlouhodobému sezení přizpůsobené. Není tedy divu, že se dostavují následky, především v podobě problémů s páteří.

Mnohým těmto zdravotním problémům se dá naštěstí předejít vhodným sezením. To samozřejmě neznamená jen správný styl, ale také to, na čem sedíme. Zatímco dříve byly v módě hluboké ušáky či židle, dnes se na trhu objevily sedací vaky. O co se jedná?

beanbag1

V zásadě jsou to pytle, naplněné tuhým, sypkým materiálem. Díky tomu jsou dobře tvarovatelné a přizpůsobí se našemu tělu. Najdeme je v mnoha nejrůznějších barvách a velikostech, takže se mohou stát doplňkem jakéhokoliv domu či bytu.

Otázkou však je, zda je vhodné kupovat sedací vaky levně například v nejrůznějších super a hyper marketech, kde je občas mívají za poměrně příznivou cenu. A není divu, že mnoho lidí po nich sáhne. Koneckonců, jejich zářivé barvy a přizpůsobivost ke koupi přímo lákají.

Musíme si však uvědomit, že tyto produkty nebudou příliš kvalitní. Jde zde především o dvě věci. Jednou z nich je materiál, použitý na vycpávku. Je nutné říci, že u těch nejlevnějších typů se skutečně nejedná o nic, co by vašim zádům prospělo. Navíc jsou hrubší a tvrdší, než u těch kvalitních, takže budou hůře měnit tvar a s velkou pravděpodobností vás budou také tlačit do zad.

beanbag2

Dále se musíme zaměřit na kvalitu materiálu, ze kterého je vak vyroben. U těchto levných modelů totiž látka není ani zdaleka tak pevná a silná. Ani kvalita švů není zrovna ideální. To v konečném důsledku znamená, že se velmi snadno protrhne nebo se uvolní šev. Že pak začne vypadávat výplň, není třeba říkat.

Ať už se tedy rozhodnete jakkoliv, dobře zvažte, zda jej opravdu potřebujete. A pokud ano, zda vám stojí za to kupovat ten levný, nebo raději investovat do kvality. Jen tak nebudete zklamání.