Naši hmotnost ovlivňuje skutečně několik faktorů. Mezi některé z nich se řadí genetické dispozice, také rozhoduje věk, pohlaví, ačkoliv muži zase tolik svoji hmotnost neřeší. Většinou to začnou řešit, až když si už přes bříško nevidí na palce u nohou. Ale také rozhoduje naše zaměstnání, zdali je spíše sedavé nebo zde máme dostatek pohybu. Pohybová aktivita ve volném čase a nesmíme opomenout ani jídelníček. Jak je vidět, tak rozhodně není jednoduché zjistit jen tak namátkou, jaká by měla být naše optimální hmotnost. Ačkoliv přece jenom podle něčeho se můžeme orientovat a skvěle nám poslouží kalkulačka BMI, nad kterou zase nemusíme dlouho bádat. V podstatě stačí zadat údaje, které se po nás požadují její kolonky, a během chvíle budeme vědět, jak na tom jsme.

váha s otazníky

Pohled do zrcadla je jasný

Možná se ztrácíme v číslech, ale co je vcelku jasné, to je skutečnost, kterou vidíme v zrcadle. Tady bohužel není třeba znát žádné rozměry, jelikož naše postava je tak čitelná, že nám bude hned jasné, jak na tom jsme. Možná je dobré v tento okamžik popřemýšlet o nějaké vhodné dietě, která nám pomůže znovu vytvarovat postavičku a hlavně nás nepřekvapí jo-jo efektem. Opět to ale bude především v jídelníčku, který budeme muset speciálně nastavit. Také není špatné, nechat si udělat celkovou analýzu složení těla, které se provádí na specializovaných přístrojích. Především je to dobré, že se dozvíme, jak na tom jsme s tukem, množstvím aktivní tělesné hmoty a vody v těle.

váha a metr

Cvičení také pomáhá

Cvičením ovšem na váze nabíráme také, jen trochu jinak. Jedná se o to, že se nám začíná tvořit svalová hmota, ale to je na jednu stranu dobře. Pokud totiž zvolíme špatnou dietu, tak ztrácíme v těle vodu a to rozhodně není dobré, to nám neprospěje. Jenomže takové výpočty a poradenství se zase ze zrcadla nedozvíme a odhalí nám to odborná analýza. Tu musí provést odborníci, kteří nám pak snadno vysvětlí, jak na tom ve skutečnosti jsme a možná budeme mile překvapeni, že to zase není tak hrozné.