Není ničím neobvyklým, pokud má někdo nějaké to zlato, s nímž v podstatě nic nenadělá. Jistě, v tomto se ukrývá určitá hodnota, jenže jak ji využít? A jak při tom neprohloupit?
Pokud je člověk právě v takovéto situaci, tedy oplývá drahým kovem, pro který nemá využití, učiní tento dobře, pokud ho výhodně prodá někomu, kdo už ví, jak s tímto efektivně naložit.
Jenže na koho se obrátit? Kdo takového obyčejného vlastníka zlatých mincí či slitků od renomovaných rafinérií Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse, Degussa, Johnson & Matthey, Heimerle + Meule., Heraeus Hanau, Metalor, Münze Österreich, PAMP, Perth Mint, Rand Rafinery, Royal Canadian Mint, Sempsa, Umicore, Valcambi nebo UBS, který tomu dost možná ani moc nerozumí, nevezme na hůl, kdo a kdy dotyčnému nabídne tu nejvýhodnější cenu?

výkup zlata

Pokud se takový jedinec rozhoduje, zda prodat či nikoliv, měl by navštívit Obecní dům v Praze. Právě zde se totiž výše uvedené zlato vykupuje, a to za ceny, jaké by byly donedávna nemyslitelné. Výkup zlata je totiž právě nyní náramně výhodný, a to díky tomu, že se toto na burze nabízí za hodně vysoké ceny a výhodnost jeho prodeje je ještě umocněna současným slabším kurzem české měny.
Právě nyní se tak dají zlaté slitky a mince prodat velice výhodně. A na zmíněné adrese uspějí dokonce i klienti bank, jež svým zákazníkům obstarání zlata sice zprostředkovávají, ale zpět už toto nevykupují, stejně jako klienti jiných společností, ty, které již ukončily svoji obchodní činnost, nevyjímaje.

zlaté placky

Právě nyní se dá tedy vlastnění zlata velice výhodně využít. Právě teď je ta nejvhodnější doba.
A to nejen pro vlastníky investičního zlata, ale klidně i pro ty, kdo mohou nabídnout k prodeji i jiné drahé kovy, konkrétně tedy stříbro, platinu či palladium.
A proč byste si tu nemohli přijít na takové peníze, jaké byste jindy a jinde dost možná nikdy nedostali?