Co by měli vědět muži o Astrologii? Minimálně to, že je dokáže odhalit. A leckdy lépe, než psychologický test. Ti, kteří myslí na svůj zevnějšek, by si neměli ujít informaci o jejich 1. domu. Jaké obsahuje planety? V jakém je znamení? Hrot 1.domu je zároveň Ascendent. To je místo, kdy vstupujeme do tohoto světa (narození), a vlastnosti tohoto místa jsou pro nás tabu. Psychologicky řečeno, bavíme se o našem Stínu. Stín, který nás nevědomě ovlivňuje, aniž bychom s tím mohli co dělat. Temná stránka naší osobnosti, naší duše. To je Ascendent. I když někteří, díky Astrologii, ví; mnohem těžší je skutečný prožitek uvědomění sebe sama opravdu odžít.
vládnoucí planeta  - Mars
Astrologie zde slouží, jako zrcadlo, díky níž můžeme objevit svůj zevnějšek. Budeme s toho buď okouzleni, nebo zklamáni. Pro lepší ilustraci pár příkladů: Muži v Beranu s Ascendentem v konjunkci s Martem mohou mít tu pravou maskulinní formu – gorily se širokými rameny a silnými svaly, sice zavalité, ale propracované postavy (když bychom k tomu přidali trigon se Saturnem), budící přirozenou autoritu. Bude-li ale Beran v 10.domě spolu s Martem a Sluncem – může se jednat o významného politického představitele, průkopníka nové vlády.
Znamení Berana provází nový začátek, nové zážitky a zkušenosti, určitá razance a až přehnaná aktivita, která může vést k nerozumným činům. Vše si chce získat silou, ale rozum chybí. Na první pohled může působit jako rváč a násilník. Naštvat Berana je vcelku snadné, ale pak ho neukočírujete. Je-li v Beranu například planeta Venuše, bude dotyčná osoba velmi svůdná díky své živelnosti, která ale ve svém důsledku nemusí mít tragické následky. V případě planety Pluto ale tragické následky očekávejme jako velice pravděpodobné.
astrologický vládce aktivity  – Znamení Berana
Chceme-li v horoskopu najít naši aktivitu, hledejme planetu Mars. Všímejme si nejenom znamení, kde se planeta nachází, ale i aspektů, které Mars má k ostatním planetám. Jsou-li harmonické, aktivita může být prospěšná. Při disharmonických aspektech planety Mars zejména s trans saturnskými planetami se aktivita nemusí projevit dle našeho očekávání. Pakliže nedáme průchod naší přirozené aktivitě obsažené v horoskopu, projevy mohou být i ve zdraví. Potlačená přebujelá aktivita – rakovina.
Které planety řadíme mezi tzv. mužské? Mars, Slunce, Jupiter, Saturn, Uran. Odtud můžeme odvodit i mužské astrologické znamení dle vládců. Mars náleží Beranu, Slunce Lvu, Jupiter Střelci, Saturn Kozorohu a Uran Vodnáři. Přidáme-li do toho důležité body, Ascendent, Descendent, Medium coli – dostáváme možnost zjistit, jestli je celkový horoskop spíše mužský či ženský. A to nemusí záviset zrovna na našem skutečném pohlaví. Skutečný muž ještě nemusí být mužem astrologickým. Doporučuji každému si s tímto tématem trochu pohrát. Přeji hodně zábavy a ponaučení.