Asi není nikoho, kdo by neměl rád alespoň nějaký seriál. Jistě, každému se může líbit něco jiného, koneckonců dva lidé mohou mít úplně jiný vkus. A to platí i u dětí. I ony mají své oblíbence, a jelikož jsou malé, prožívají veškeré dění na obrazovce daleko emotivněji. Také jejich vztah k oblíbeným protagonistům je hlubší, než si vytváříme my dospělí.noční nádraží s nákladními vagóny

Toho samozřejmě využívají nejrůznější prodejci a výrobci. Vědí například, že děti si velmi rády hrají. Proč tedy nespojit dvě věci dohromady? Stačí, když na obal výrobku dáme nějakou populární kreslenou postavičku a o odbyt je postaráno. Asi nejtypičtějším představitelem tohoto marketingu je v posledních letech film Frozen, u nás známý jako Ledové království a jeho pokračování.

A nezáleží na tom, že produkt s filmem nemá nic společného. Může jít například o talíře, kelímky, oblečení, cokoliv. A abychom se vyhnuli porušení autorských práv, tak ony postavy lehce pozměníme. Natolik, aby stále byly rozpoznatelné, avšak dostatečně na to, abychom se vyhnuli případné žalobě. Vidíme tak například Elsu s hnědými vlasy a blonďatou Annu i jiné podobné excesy.

Někdy si však už sama premisa filmu či seriálu říká o to, aby byla dána do specifického produktu. Například u seriálu Mašinka Tomáš hračky https://www.masinka-tomas.cz/tvoří z velké části elektrické vláčky, které všichni známe. Pouze jsou stylizované do podoby oblíbených hrdinů.obrázek vlaku na nástupišti

Není to však všechno. Máme zde například pro menší děti dřevěné nemotorové vláčky, vyrobené z větších dílů. Je toho zkrátka poměrně velká spousta. A nejsou to jen hračky.

Podobně jako u jiných populárních věcí, i zde najdeme vše s tématikou tohoto britského seriálu od oblečení, přes povlečení, nádobí až po kartáčky na zuby. Co má cokoliv z toho byť i jen vzdáleně společného s vlaky, zůstává záhadou. Avšak má to na sobě populární postavičku, a tak děti, nebo spíš jejich rodiče, kupují. A prodejci si mnou ruce, že tato taktika vychází a chrlí další tuny a tuny podobných produktů. Jedná se zkrátka o kolotoč, který nemá konce a který se hned tak zastavit nepodaří.