Finanční poradce je dnes velice skloňovaná pracovní pozice. Spousta lidí si myslí, že jej nikdy nebude potřebovat a vyhýbá se jim, jako čert kříži.  Jsou však situace, kdy je opravdu lepší finančního poradce mít. Třeba ve chvíli, kdy kupujete nemovitost na hypoteční úvěr.

plánování financí

Finanční poradce je člověk, který vám poskytne odborný názor na řešení finančních otázek ve vašem životě. Týká se hospodaření s finančními prostředky, hromadění majetku, investování financí, nebo třeba vyřízení hypotečního úvěru. Nepracuje zdarma, většinou je placen provizemi od finančních institucí. A tady je zádrhel. Jak můžete finančnímu poradci věřit, že vám nenabídne to, co je výhodné pro něj a ne pro vás? V první řadě vyhledávejte takové finanční poradce, kteří jsou nezávislí a nejsou vázáni k jednotlivým organizacím (banky, pojišťovny a jiné). Možná si jeho služby budete platit, ale o to výhodnější nabídky se k vám dostanou.
špatný finanční poradce

Největší výhoda finančního poradce tkví v tom, že má přehled o dostupných produktech, novinkách na trhu a problémech s určitými produkty. Má tedy možnost nabídnout vám produkty, které vám budou skvěle sedět. Výhodou je, že vyřízení všech smluv a podmínek je s poradcem nejen mnohem rychlejší ale také jednodušší. Třeba při vyřizování hypotečního úvěru je finanční poradce opravdu velká výhoda. Finanční poradci totiž dokáží v tomto případě téměř nemožné. Tam, kde běžný smrtelník s žádostí o hypotéku neuspěje mnohdy uspějí právě tito poradci, kteří ví jak s bankou jednat. Mnohdy vám také vyhádají mnohem lepší úrok, popřípadě lepší podmínky hypotéky.

Pokud uvažujete nad zřízením úrazového či životního pojištění, pak určitě i zde je prostor pro finančního poradce. Avšak nenechte se zlákat ke všem možným příplatkům. Pojištění by vás mohlo stát klidně i několik tisíc měsíčně. I poradci umí skvěle manipulovat, nenechte si tedy vnutit produkt, který je nevýhodný pro vás ale výhodný pro poradce.