Chytré mobilní telefony s operačním systémem vůbec telefonní přístroj nepřipomínají, a spíše se jeví jako kapesní diář či malý kapesní počítač. Od klasických tlačítkových telefonů jsou natolik vzdálené, že by se jim ani „telefony“ snad nemělo vůbec říkat. Máte-li takový přístroj v ruce, obsluhujete dotykový displej a tato činnost může připomínat psaní propiskou po papírovém záznamníku. Možná, že právě to bylo důvodem, proč se někteří průmysloví designéři uchýlili k vytvoření pouzdra, které vzdáleně připomíná vnější desky kapesního diáře.

mobil v ruce

Těmto pouzdrům se říká „flip“, v českém ekvivalentu „knížka“, a pod těmito názvy je také vyhledáte ve vašem webovém prohlížeči. Knížkové obaly na mobil Samsung Módní mobil patří k nejprodávanějším na trhu a my bychom si mohli říci, proč tomu tak je:

Chrání mobil z každé strany – flipová pouzdra pro přesně určený typ mobilu (nikoli univerzální), mívají uvnitř pružnou vaničku z TPU (termoplastický polyuretan). Tam přístroj dokonale zapadne a stačí jej pouze přiklopit předními flipovými deskami a máte jej uzavřený ze všech stran a chráněný před prachem a poškrábáním. Nepotřebujete žádná krycí tvrzená skla ani další kapsy, sáčky či jiná pouzdra.

žena s mobilem

Skvěle vypadají – krásnému vnějšímu vzhledu vděčí tato technologie stoprocentnímu polyuretanu, který se přezdívá eko-kůže. Od pravé kůže je téměř k nerozeznání. Eko-kůže je výborně prodyšná a velmi příjemná na dotek, bude se vám tedy s mobilem v ruce dobře zacházet a přístroj bude dobře zabezpečený před srážením vlhkosti na povrchu displeje.

Jsou velmi levné – na to, jak propracovaný typ pouzder to je, je jejich cena velmi nízká. Přitom nejde o výrobky, které se vám rozpadnou za pár měsíců. Můžete si je pořídit i ve více barevných variantách a střídat je mezi sebou podle nálady nebo příležitosti, aby vhodně doplnily vaši vizáž a oděvní styl.