Nedívejte se na to, zda jste se právě teď rozhodli věnovat se učení o krapet více, neboť jste dosud většinu svého volného času i vyučování investovali do odlišných aktivit, které se vědomostně přínosným vyhýbají obloukem, a máte pocit, že se ve Vás skrývá více, jež jste však zatím neprojevili, nebo naopak se již po dobu několika dlouhých let nacházejí učebnice po Vašem boku a provází Vás dojem, že kvůli nim často až zanedbáváte své přátele, rodinu a další zájmy. Nezáleží na tom, jak dlouho Vaše úsilí v minulosti přetrvávalo, ani v jaké míře bylo aplikováno. Jediné, co hraje roli, je aktuální odhodlání vydřít si úspěch.

vzdělávání se online

DOMÁCÍ UČENÍ SE
Hlavní oblast, kde se dá ještě v každém případě zabrat, je způsob studia. Zjistěte si, v jaký čas se Vám nejlépe učí, co je pro Vás nejpřirozenější metoda, po jakém intervalu si potřebujete naordinovat přestávku, abyste jen nemarnili další čas, a především jaký typ paměti máte. Pokud se budete snažit čistě vizuálně uložit do paměti fungující nejlépe na ručně přepsaný či slyšený kontext, výsledek bude výrazně méně efektivní, než když zvolíte Vám odpovídající variantu. Zaměřte se tedy na to, co Vám nejvíce vyhovuje, a tomu se pokuste uzpůsobit.

OKOLNÍ VLIVY
Prostředí plné nepořádku může buď rozvinout Vaši kreativitu, nebo ve většině případů, kdy se snažíte soustředit pouze na jedinou látku a tu si opakujete, nabourat Vaši pozornost a uškodit. Ať už se jedná o neustále cinkající upozornění na mobilním telefonu či hlasité zvuky z vedlejších místností, pokuste se je eliminovat či alespoň částečně zredukovat.

aktivní učení se

Motivace
Jak již bylo zmíněno, Váš náhled na smysluplnost celého procesu vzdělávání se není bezvýznamný. Nevadí, pokud byste se neoznačili za optimistu ani realistu, ale pokuste se najít pozitiva a celkově klady. Trénujete svou paměť, získáváte větší všeobecný přehled, znásobujete své šance na vysněnou kariéru… Ačkoli se občas zdá, že jde o jednorázovou záležitost pro ohodnocení, není tomu pokaždé tak.