Pokud máte rádi slunce, ale také si s oblibou užíváte přírodu místo přeplněných plážových resortů, máme pro vás jeden naprosto zaručený jižanský tip. Nejen Florencie, Benátky, Palermo a Řím, ale i další destinace jsou mezi návštěvníky Itálie hodně oblíbené. A důvodů bychom mohli jmenovat tisíc, je to klid, ale také pestrá směsice vodních sportů a cyklistika. Kdo si chce užít aktivní dovolenou, je zván do Lago di Garda, místa obklopeného vinnou révou, jabloněmi a vůbec vším, co jen kvete a roste. Není divu, zeleni se tady daří stejně jako turistickému ruchu.

riva del gardo

Windsurfing, ale také poznávání historie

Pokud jste fanoušky italského středověku, jistě se vám zalíbí několik zdejších staveb z medieválního období a nebude vám vadit ani delší procházka. Za všechny jmenujme třeba hrad Rocca Scaligera, jenž byl kdysi majetkem mocného rodu, jehož sláva výrazně překonala hranice dnešní Itálie. Kdo má rád inline bruslení nebo windsurfing, užije si Lago di Garda bezesporu také. Psala se tu také novější historie, bitva u Solferina, která byla natolik krutá, že vzpomínka žije až dodnes v podobě Červeného kříže. Ale zpět k dovolené, kdo by se nechtěl vydat k jezeru, které nabídne vše, co aktivní jarní nebo letní dovolená žádá?

deseraznoc del garda

Riva del Garda je na samém severu této lokality a přináší návštěvám i plnou hrst horské turistiky. Příznivé počasí a surfování? Ale jistě, prohlédněte si i místní historii, která se rozhodně nemá za co stydět v ostré konkurenci dalších severoitalských destinací, jako je Verona či Milán. Zapomínat bychom neměli ani na Desenzano del Garda, které bylo dlouhé generace centrem místního obchodu. Třicet tisíc obyvatel a bohatý noční život, to se určitě zalíbí nejen mladším ročníkům. Zvláště v období před vánočními svátky je zde opravdu hodně co k vidění!