Silné magnety mnoha tvarů, velikostí, typů jsou všude okolo nás, i když to možná ani nevnímáte. Fungují díky nim magnetické držáky na nože i na mobil, magnetky na lednici, magnetické háčky, dokonce i dvířka lednice drží zavřená díky magnetům. Stále je však mnoho možností, jak sílu magnetů využít doma i v práci ještě víc. Inspirujte se tipy v článku.

Jak si doma nebo v pracovně vytvořit různé zlepšováky, které budou fungovat díky síle magnetů? Přinášíme pár nápadů:

UMG2145-Magnety-sikovni-pomocnici-doma-i-v-praci-1

1) Magnetické háčky v kuchyni i koupelně

Silné magnetické háčky obsahují neodymový magnet, který udrží i několik desítek kilogramů. Během sekundy je přicvaknete na jakoukoliv feromagnetickou kovovou plochu. Dobře drží třeba na boku ledničky, mikrovlnky, na plechové zárubni, ocelových profilech či nosnících, magnetickém držáku na nože, závěsném systému z oceli, dokonce i na trubkách ústředního vytápění, pokud je nemáte z mědi.

Na háčky můžete pověsit například utěrky nebo chňapky, kuchyňské náčiní, ručníky v koupelně, ale i osvětlovací systémy, bytové dekorace, obrázky.

2) Magnetické kotouče i kvádry na zavírání a držáky

Neodymové kotoučové magnety se dají lepidlem přilepit na spodní část poliček a můžete si tak zvětšit úložný prostor. Jdou k nim přicvaknout plechové dózy na koření, čaj, kávu i bylinky. Magnetické kotouče poslouží i jako magnetické držáky náčiní a menšího nářadí.

3) Magnetické držáky – magnety s otvorem na šroub

Magnetické kotoučové a kvádrové držáky a úchyty mají otvor na šroub. Můžete je přišroubovat například ke skříňce a vytvořit si tak magnetické zavírání nebo mini držák kuchyňských potřeb. Pro větší odolnost jsou zapouzdřené v ocelovém pouzdře, které navíc zvětšuje magnetickou sílu.

4) Samolepicí magnetická fólie pro vlastní fotomagnetky

Magnety mohou mít rovněž plochou podobu. Plochá je i samolepicí magnetická fólie. Můžete ji stříhat nebo řezat zalamovacím nožem. Na zadní straně má samolepicí vrstvu, díky které k fólii nalepíte vlastní fotky, pohlednice, obrázky dětí. A vlastní foto magnetky budou na světě! Fajn dárek pro rodinu a přátele.

UMG2145-Magnety-sikovni-pomocnici-doma-i-v-praci-2

5) Teleskopický magnet do kapsy, auta i kabelky

Občas se stane, že se zakutálí šroubovák pod stůl v dílně, anebo zapadnou klíče do úzkého prostoru vedle sedačky v autě. Jak je dostat ven? I tady pomůže magnetická síla. Teleskopický magnet se vejde do kapsy i kabelky. Po roztažení jej vsunete do špatně přístupných prostor a zapadlé kovové předměty nebo nářadí snadno vytáhnete.

Další tipy a nápady na využití magnetů najdete na blogu Magnetik.cz.

Ať vám magnety dobře slouží!